Flotex

Flotex® je jediný produkt na trhu podlahových krytín, ktorý v sebe spája príťažlivosť textilných podlahových krytín s praktickými a hygienickými výhodami pružnosti.

Flotex® je schopný odolávať extrémnemu opotrebeniu, čo je ideálnou voľbou pri veľmi vyťažených lokalitách, ako sú predajne, kiosky alebo obchodné centrá.

Pre viac informácií navštívte webové stránky www.forbo.com

Flotex Colour

Flotex Colour je kolekcia troch individuálnych dekorov, ktoré spoločne tvoria rapsódiu farieb naprieč širokým farebným spektrom. Ideálna je pre použitie v školstve, zdravotníctve, oblasti starostlivosti o seniorov, prostredie pre trávenie voľného času, obchodoch a ďalších komerčných oblastiach.

Flotex Colour je ucelená kolekcia textilných vzorov, ktoré sú prezentované tromi celoplošnými štýlmi a jemnými tlačenými nuansami: Metro, Calgary a Penang. Metro Neons pridáva kolekcii špeciálny šmrnc. Všetky dekory sú dostupné v roliach alebo štvorcoch.

Flotex Linear

Kolekcia Flotex Linear ponúka široký výber 5 lineárnych dekorov, ktoré môžu samostatne vyniknúť alebo je možné vzájomne kombinovať: Integrity², Complexity, Stratus, Cirrus a Pinstripe.

Týchto päť radov je dostupných v roliach a štvorcoch, ktoré môžu byť použité v rôznych typoch inštalácií. Pre každú inštaláciu, štvorce Flotex môžu byť inštalované na fixáciu.

Flotex v roliach

Zamatový vinyl Flotex v roliach je ideálnym riešením textilnej podlahovej krytiny pre takmer všetky komerčné a verejné priestory. Ponúkame niekoľko značiek krytiny Flotex, ktoré sú dostupné vo formáte pásov, takže vždy existuje dizajn, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Flotex v roliach môžete dokonale skombinovať s kolekciou bordúr Flotex Borders.

Flotex Sottsass

Priekopnícka ako esteticky, tak technicky. Táto kolekcia Flotex Sottsass je výsledkom tvorivej spolupráce medzi spoločnosťou Forbo Flooring a talianskym dizajnérskym štúdiom Sottsass Associati, ktoré zodpovedá za slávny trend Memphis Design na konci minulého storočia.

Dizajn má spoločné vlastnosti: nepravidelné, domnelo náhodné, organické formy a “optické” vlastnosti, ktoré sa pohrávajú so škálou farieb.

Flotex lamely

Prepracovanosť a štýl v modularite Pretože je modularita hlavným trendom v podlahových krytinách, spoločnosť Forbo vyvinula jedinečnú kolekciu zamatového vinylu Flotex v lamelách o rozmere 100×25 cm, s ktorými je možné vytvárať úžasné podlahové vzory. Už ste videli betónovú textilnú podlahovinu?

Ponúkame šesť vzrušujúcich podlahových dizajnov, ktoré poskytujú nekonečne veľa možností a kombinácií, prispôsobených do každého prostredia.

Flotex Tibor

Priekopnícky textilný návrhár Tibor Reich – tvorca vzoru Tibor – bol jednou z najvýznamnejších osobností povojnového britského textilného priemyslu. Spoločnosť Forbo sa spojila s touto britskou dizajnérskou legendou kvôli vytvoreniu nových úžasných radov zamatového vinylu Flotex. Väčšina vzorov je odvodená od Tiborovej priekopníckej kolekcie Fotexur, ktorá bola uvedená v roku 1957.

Vďaka tlači na zamatový vinyl Flotex v žiarivých farbách získali inovatívne Tiborove návrhy Fotexur nadčasovú atmosféru, hoci sa datujú do 70 rokov.

Flotex Cityscape dielce

Reliéfne línie v kolekcii Flotex Cityscape vytvárajú zaujímavý trojrozmerný podlahový dizajn, ktorý sa mení s odrazom svetla a tiež uhlom, z ktorého sa na podlahu pozeráte. Táto jedinečná škála zamatových dielcov je inšpirovaná priamkami a križovatkami mestskej krajiny.

Mriežky ako vzory, ktoré sú vyrazené v nylonových vláknach, vytvárajú hmatovú a komfortnú podlahu. Kolekcia Cityscape zahŕňa sofistikovaný lineárny vzor Integrity a viacfarebný dizajn Complexity.

Flotex by Starck

Philippe Starck vytvoril kolekciu troch systémov nazvaných Vortex, Artist a Twilight. Každý z nich je dodávaný v štyroch samostatných častiach, ktoré môžu byť voľne usporiadané tak, aby vytvárali vzory pre váš projekt, ktoré sa presne prispôsobia vašim potrebám a preferenciám.

Pomocou technológie digitálnej tlače s vysokým rozlíšením na hustom zamatovom povrchu krytiny Flotex je možné vytvoriť naozaj jedinečné vzory kolekcie Starck. Pohrávaním si s meradlom a prechodom každého z týchto troch systémov spochybňujeme tradičný pohľad na podlahu a vytvárame novú dimenziu vnímania interiérových priestorov a podlahových vzorov.